X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دانشنامه دانستنی های جهان
بزرگترین، کوچکترین، عجیب ترین، وحشتناکترین، زیباترین، زشت ترین، بلندترین، طویلترین، کوتاه ترین، عمیق ترین.... همه ترین ها 
قالب وبلاگ
آخرین مطالب

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گوشت مرغ یکی از ضروری ترین و مفیدترین گوشتهای خوراکی در سبد غذایی هر خانوار می باشد و می توان گفت یکی از اصلی ترین اقلامی است که در هر مرحله از افزایش تورم در ایران نوسان شدید قیمت را تجربه می کند بطوریکه در حال حاضر در بازار ایران با توجه به عدم ثبات نرخی واحد، قیمت مرغ گرم توزیعی در بازار مصرف شهرها و مناطق مختلف ایران از 4700 تومان (نرخ مصوب دفتر تامین و توزیع کالای وزارت صنعت، معدن و تجارت) تا 7000 تومان بفروش می رسد. این در حالیست که کماکان از سوی انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ کشور و دیگر نهادهای مسئول گوشزد شده که قیمت مرغ روند افزایشی نداشته است ولی اگر مشکلات تشدید شود و نهاده‌های ارزان قیمت اعم از ذرت و کنجاله سویا (خوراک مرغ) در اختیار تولیدکنندگان قرار نگیرد شرایط فعلی تغییر خواهد کرد و مرغ مجددا گران خواهد شد!
خبرگزاری مهر در این رابطه نوشت : مرغ گرم کیلویی 4700 تومان - مرغ منجمد کیلویی 2900 تومان

سرپرست دفتر تامین و توزیع کالای وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: روزانه 280 تن مرغ با قیمت 4 هزار و 700 تومان در بازار توزیع می‌شود. علی پورکاوه در گفتگو با مهر با تاکید بر اینکه توزیع مرغ به صورت روزانه 280 تن در سطح استان تهران در حال انجام است، گفت: قیمت مصوب مرغ 4 هزار و 700 تومان است و توزیع به رقمی بالاتر از این، تخلف به حساب می‌آید.

سرپرست دفتر تامین و توزیع کالای وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در مرحله نخست در میادین و شبکه‌های منتخب صنفی صورت می‌گیرد، البته ذخایر در شرایط بسیار مناسبی قرار دارد و 50 واحد صنفی منتخب و غرفه های سازمان میادین میوه و تره‌بار، به عرضه آن می‌پردازند.

وی تصریح کرد: خرید و ذخیره‌سازی مرغ منجمد نیز به منظور تنظیم بازار داخلی در دستور کار قرار گرفته است که به این منظور، برای جلوگیری از متضرر شدن، تولیدکنندگان می‌تواند مرغ مازاد بر عرضه را به قیمت هر کیلوگرم 2 هزار و 900 تومان در کشتارگاهها به وزارت صنعت، معدن و تجارت بفروشند.

به گفته پورکاوه، خرید از مرغداران به روش نقدی یا تهاتر با نهاده به صورت 60 درصد ذرت و 40 درصد کنجاله سویا به قیمت مصوب، صورت می‌گیرد. وی اظهار داشت: بازرسان صنفی با متخلفان در این بازار برخورد جدی خواهند کرد و مردم نیز البته باید موارد تخلف را به سامانه 124 گزارش دهند.
همینطور در گفتگو با مهر اعلام شد؛ قیمت مرغ در بازار 3 نرخی شد!

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ کشور با ابراز تاسف از اینکه وزارت صنعت جلوی حمل نهاده ها از بندر به درب مرغداری‌ها را گرفته است، گفت: هم‌اکنون قیمت مرغ در بازار سه نرخی شده است.

محمدیوسفی در گفتگو با مهر در خصوص نحوه کاهش قیمت مرغ در بازار اظهار داشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای کاهش قیمت مرغ در بازار در برخی از مناطق با اتحادیه های پرورش دهندگان مرغ قرارداد تحویل نهاده های ارزان قیمت را منعقد کرده است تا بدینوسیله آنها مرغ ارزان قیمت را در بازار عرضه کنند. وی در عین حال تصریح کرد: البته در برخی مناطق هم با اعمال تهدید زمینه کاهش قیمت مرغ در بازار را فراهم آورده‌اند!

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ کشور در ادامه با اشاره به اینکه عوامل مختلفی مثل گران بودن نهاده ها و هزینه حمل ونقل در قیمت تمام شده مرغ موثر هستند، نرخ هر کیلوگرم مرغ زنده درب مرغداری را بین 3700 تا 3800 تومان اعلام کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با مشکل کمبود نهاده ها به ویژه نهاده کنجاله سویا در بازار مواجه هستیم، گفت: نرخ هر کیلوگرم کنجاله سویا که سال گذشته در حدود 460 تومان بود، الان به 1600 تومان رسیده است و تولیدکنندگان به دلیل شرایط بد اقتصادی قادر به تامین این هزینه ها نیستند.

یوسفی با بیان اینکه مرغدارها ماهیانه در حدود 200 تا 250 هزارتن کنجاله سویا نیاز دارند، گفت: متاسفانه در حال حاضر وزارت صنعت جلوی حمل نهاده‌ها از بندر به درب مرغداریهای سراسرکشور را گرفته است و نمی گذارد که این نهاده بدست تولیدکنندگان برسد. وی درعین حال تصریح کرد: البته ظاهرا وزارت صنعت می خواهد نهاده های ارزان قیمت را تنها در اختیار تولیدکنندگانی بگذارد که مرغ را ارزان تر از بقیه در بازار به فروش برسانند.
کنجاله سویا در اختیار کشتارگاه های طیور

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر همه کسانی که جوجه ریزی کرده اند کنجاله سویا را در اختیار ندارند، گفت: شرایط را به گونه ای کرده اند که مرغداران باید کنجاله سویای مورد نیاز خود را از کشتارگاهها تحویل بگیرند درحالی که آنها باید نهاده ها را مستقیم بدست تولیدکنندگان بدهند نه کشتارگاهها. به گفته وی قیمت جوجه یکروزه که باید در حدود 700 الی 800 تومان باشد، هم اکنون بین 1000 تا 1100 تومان است و بر این اساس، مرغدارها نمی توانند جوجه ریزی کنند.

یوسفی در خصوص قیمت کنونی مرغ در بازار عنوان کرد: متاسفانه قیمت مرغ در بازار برای مصرف کنندگان نوسان زیادی دارد به طوریکه در قسمتی از شهر گوشت مرغ را کیلویی 5000 تا 5200 تومان و در قسمت دیگری از شهر همین مرغ را کیلویی بیش از 6500 تومان به فروش می رسانند، در حالی که هر کیلو از این مرغ در بازار میادین میوه و تره بار به قیمت 4600 الی 4700 به مردم عرضه می شود!

وی با تاکید براینکه هیچکس فروش مرغ 7000 تومانی را تائید نمی کند، از روند کاهشی نرخ مرغ در بازار خبر داد. رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ کشور در عین حال تصریح کرد: اگر مشکلات تشدید شود و نهاده‌های ارزان قیمت در اختیار تولیدکنندگان قرار نگیرد شرایط فعلی تغییر خواهد کرد و مرغ مجددا گران خواهد شد!

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

به گزارش سرویس بین الملل باشگاه خبرنگاران قیمت این کالای غذایی در برخی کشورهای مختلف به شرح زیر است:
1. در بازار کراچی هر کیلوگرم مرغ ۸۶ روپیه پاکستان یعنی (به قیمت آزاد هر روپیه پاکستان ۲۳ تومان) ۱۹۷۸ تومان است و هر عدد تخم مرغ رسمی به قیمت ۲ روپیه پاکستان یعنی ۴۶ تومان عرضه می شود.
2.
 
بهای هر کیلوگرم مرغ در بازار نیویورک، ۹۴ سنت برابر با ۱۸۶۰ تومان است.
3. 
در بازار سمرقند ازبکستان هر کیلوگرم مرغ کامل برابر ۲۵۰۰ صوم یعنی حدود ۱۲۵۰ تومان در بازار آزاد است.
4. 
در بازار ابوظبی امارات، هر کیلوگرم گوشت مرغ بسته بندی شده در حدود ۲ درهم و ۲۰ فلس به قیمت آزاد حدود ۱۱۰۰ تومان در هر کیلوگرم محاسبه شده است.
5.
 قیمت هر کیلوگرم سینه مرغ در بازار عمان یک ریال عمان برابر با ۳۱۹۳ تومان است.
6. 
قیمت هر کیلوگرم مرغ در بازار کپنهاک دانمارک، ۵ کرون دانمارک برابر با ۱۰۴۰ تومان است.
7. 
قیمت هر کیلوگرم ران مرغ خالص در بازار آزاد ریودوژانیرو برابر با ۳۲۵۰ تومان است.
8.
 قیمت هر کیلوگرم مرغ در بازار آنکارا ترکیه معادل ۳ لیر برابر ۲۰۳۱ تومان در هر کیلوگرم است.
9.
 قیمت هر کیلوگرم مرغ در بازار مسکو روسیه، ۳۴۸۳ تومان است.
10.
 قیمت هر کیلوگرم سینه مرغ در بازار قاهره، ۳۴۸۳ تومان است.


11. قیمت هر کیلوگرم مرغ در بازار کابل، 3900 تومان است. 


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


افزایش قیمت گوشت مرغ به روایت کاریکاتور
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net


گروه اینترنتی پرشیـن استـار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgگروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

[ چهارشنبه 14 تیر‌ماه سال 1391 ] [ 21:16 ] [ ابتهاج عبیدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ
موضوعات وب
امکانات وب
تعداد بازدید ها: 3625540