X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دانشنامه دانستنی های جهان
بزرگترین، کوچکترین، عجیب ترین، وحشتناکترین، زیباترین، زشت ترین، بلندترین، طویلترین، کوتاه ترین، عمیق ترین.... همه ترین ها 
قالب وبلاگ
آخرین مطالب

شما دوستانی که مسابقات جام ملت های اروپا 2012 را دنبال می کردید می دانید که نهایتا در دیدار فینال رقابتهای یورو 2012، اسپانیا با نتیجه چهار بر صفر ایتالیا را در هم کوبید و فاتح یورو 2012 شد همچنین "فرناندو تورس" مهاجم تیم ملی اسپانیا با یک گل و یک پاس گلی که در دیدار فینال مقابل ایتالیا به نام خود ثبت کرد موفق شد کفش طلای این دوره از رقابتها را از آن خود کند.

فرناندو تورس در کنار 5 بازیکن دیگر در رقابتهای یورو 2012 سه گل شد و این در حالی بود تعداد پاس گل او با ماریو گومز دیگر مهاجم سه گله جام نیز برابر شد اما با توجه به اینکه تورس در این تورنمنت تنها 189 دقیقه بازی کرده بود و گومز 282 دقیقه فرصت بازی پیدا کرده بود در نهایت این مهاجم اسپانیایی باشگاه چلسی بود که عنوان آقای گلی رقابتها را کسب کرد و کفش طلا را با خود به خانه برد.

فرناندو تورس در کنــار فرزندانش، بعد از قهرمانى در یورو ۲۰۱۲


طبق قانون یوفا در این دوره اگر تعداد گل های چند بازیکن با هم برابر بود ابتدا تعداد پاس گل های آنها ملاک قرار داده می شود و اگر تعداد پاس گل ها نیز برابر بود بازیکنی که زمان کمتری بازی کرده به عنوان آقای گل معرفی می شود. در رقابتهای یورو 2012 فرناندو تورس، "ماریو گومز"، "ماریو بالوتلی"، "کریستیانو رونالدو"، "آلن ژاگوئف" و "ماریو ماندزوکیچ" همگی موفق شدند 3 گل به ثمر برسانند.


تاریخچه قهرمانان جام ملت‌های فوتبال اروپا

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری مهر : تیم ملی فوتبال اسپانیا با قهرمانی در رقابتهای یورو 2012 نخستین تیم اروپایی لقب گرفت که بصورت متوالی دو جام قهرمانی اروپا و یک جام جهانی را بالای سر برده است. تیم فوتبال اسپانیا با کسب عنوان قهرمانی در چهاردهمین دوره رقابت‌های جام ملت‌های اروپا، توانست برای سومین مرتبه فاتح مهمترین تورنمنت فوتبال در اروپا شده و نخستین تیم قاره سبز باشد که بصورت متوالی عنوان قهرمانی این مسابقات را از آن خود کرده است.

اسپانیا که پیش از این در سال‌های (1964 و 2008) عنوان قهرمانی و (1984) نایب قهرمان یورو شده بود، با این قهرمانی به آلمان نزدیک‌تر شد و دومین تیم اروپایی نام گرفت که سه مرتبه قهرمان جام ملت‌های اروپا شده است.

بر پایه این گزارش، آلمان که تا پیش از یورو 1990 با نام آلمان غربی در مسابقات شرکت می‌کرد، با 3 قهرمانی(1972، 1980 و 1996) و سه عنوان نایب قهرمانی(1976، 1992 و 2008) بهترین تیم این جام اروپایی محسوب می‌شود. اسپانیا با سه قهرمانی(1964، 2008 و 2012) و یک نایب قهرمانی(1984) در رده دوم و فرانسه با دو قهرمانی(1984 و 2000) در رده‌های بعدی قرار دارند.

اتحاد جماهیر شوروی تنها جام نخست را فتح کرد ولی سه عنوان نایب قهرمانی(1964، 1972 و 1988) در کارنامه‌اش دارد. تیم‌های جمهوری چک یک قهرمانی(1976 - با نام چکسلواکی) و یک نایب قهرمانی(1966) و ایتالیا یک قهرمان(1968) و یک نایب قهرمانی(2000) رده‌های پنجم و ششم را به خود اختصاص داده‍‌اند. هلند(1988)، دانمارک(1992) و یونان(2004) دیگر کشورهایی هستند که یک مرتبه این جام معتبر رابالای سر برده‌اند.

در این بین اما انگلستان که تنها یک عنوان سومی در سال 1968 بدست آورده است، ناکام‌ترین تیم اروپایی در این جام معتبر محسوب می‌شود و هواداران فوتبال در این کشور سال‌ها است که در حسرت دیدن جام بالای سر کاپیتان‌های خود هستند.

بر پایه این گزارش، آلمان که تا پیش از یورو 1990 با نام آلمان غربی در مسابقات شرکت می‌کرد، با 3 قهرمانی(1972، 1980 و 1996) و سه عنوان نایب قهرمانی(1976، 1992 و 2008) بهترین تیم این جام اروپایی محسوب می‌شود. اسپانیا با دو قهرمانی(1964 و 2008) و یک نایب قهرمانی(1984) در رده دوم و ایتالیا با دو قهرمانی(1968 و 2012) و یک نایب قهرمانی(2000) در جایگاه سوم ایستاد.

فرانسه با دو قهرمانی در سال‌های(1984 و 2000) در رده‌ چهارم و اتحاد جماهیر شوروی که نخستین جام این مسابقات را کسب کرد، در کنار سه عنوان نایب قهرمانی(1964، 1972 و 1988) در رده پنجم ایستاد. جمهوری چک با یک قهرمانی(1976 - با نام چکسلواکی) و یک نایب قهرمانی(1966) و هلند(1988)، دانمارک(1992) و یونان(2004) دیگر کشورهایی هستند که یک مرتبه این جام معتبر رابالای سر برده‌اند، در رده‌های بعدی قرار گرفتند.
اسامی تیم‌های قهرمان ادوار گذشته جام ملت‌های اروپا به شرح زیر است:
1960 فرانسه:

قهرمان: شوروی
فینال: شوروی 2 - یوگسلاوی یک
دیدار رده‌بندی: چکسلواکی 2 - فرانسه صفر
ستاره جام: ویکتور پوندلنیک از شوروى
آقاى گل: ژان ونسان و ژوست فونتن از فرانسه با 5 گل

1964 اسپانیا:
قهرمان: اسپانیا
فینال: اسپانیا 2 شوروی یک
دیدار رده‌بندی: مجارستان 3 - دانمارک یک
ستاره جام: لوییس سوآرس از اسپانیا
آقاى گل: اولد مادسن از دانمارک با 7 گل 

1968 ایتالیا:
قهرمان: ایتالیا
فینال: ایتالیا یک(2) - یوگسلاوی یک(صفر) - پنالتی
دیدار رده‌بندی: انگلستان 2 - شوروی صفر
ستاره جام: دینو زوف از ایتالیا
آقاى گل‌ها: دراگان ژاجیچ از یوگسلاوى با 3 گل
1972 بلژیک:
قهرمان: آلمان غربی
فینال: آلمان غربی 3 - شوروی صفر
دیدار رده‌بندی: بلژیک 2 - مجارستان یک
ستاره جام: گردمولر از آلمان غربى
آقاى گل: گرد مولر از آلمان غربى با 5 گل
1976 یوگسلاوی: 
قهرمان: چکسلواکی
فینال: چکسلواکی 2(5) - آلمان غربی 2(3)
دیدار رده‌بندی: هلند 3- یوگسلاوی 2
ستاره جام: آنتونیو پاننکا از چکسلواکى
آقاى گل: دیتر مولر از آلمان غربى با 4 گل
1980 ایتالیا: 
قهرمان: آلمان غربی
فینال: آلمان غربی 2 - بلژیک یک
دیدار رده‌بندی: چکسلواکی یک(9) - ایتالیا یک(8)
ستاره جام: هورست هروبش از آلمان غربى
آقاى گل: کلاوس آلوفس از آلمان غربى با 3 گل
1984 فرانسه: (از این دوره دیدار رده‌بندی برگزار نشد)
قهرمان: فرانسه
فینال: فرانسه 2 - اسپانیا صفر
ستاره جام: میشل پلاتینى از فرانسه
آقاى گل: میشل پلاتینى از فرانسه با 9 گل
1988 آلمان غربی: 
قهرمان: هلند
فینال: هلند 2 - شوروى صفر
ستاره جام: مارکو فان باستن از هلند
آقاى گل: مارکو فان باستن از هلند با 5 گل
1992 سوئد: 
قهرمان: سوئد
فینال: دانمارک 2 - آلمان صفر
ستاره جام: پیتر اشمایکل از دانمارک
آقاى گل‌ها: دنیس برکمپ از هلند، هنریک لارسن از دانمارک، توماس ریدله از آلمان و توماس برولین از سوئد با 3 گل
1996 انگلستان:
قهرمان: آلمان
فینال: آلمان 2 - چک یک
ستاره جام: ماتیاس سامر از آلمان
آقاى گل: آلن شیرر از انگلستان با 5 گل
2000 بلژیک - هلند:
قهرمان: فرانسه
فینال: فرانسه 2 - ایتالیا یک
ستاره جام: دیوید ترزگه از فرانسه
آقاى گل‌ها: پاتریک کلایورت از هلند و ساوو میلوشوویچ از یوگسلاوى با 5 گل
2004 پرتغال:
قهرمان: یونان
فینال: یونان یک - پرتغال صفر
ستاره جام: تئودور زاگوراکیس از یونان
آقاى گل: میلان باروش از جمهوری چک با 5 گل
2008 اتریش - سوئیس:
قهرمان: اسپانیا
فینال: اسپانیا یک - آلمان صفر
ستاره جام: ژاوی هرناندز از اسپانیا
آقای گل: داوید ویا از اسپانیا با 4 گل
2012: لهستان - اوکراین:
قهرمان: اسپانیا
فینال: اسپانیا 4 - ایتالیا صفر
آقای گل: فرناندو تورس از اسپانیا با 3 گلگزارشی از فینال یورو 2012 که اسپانیا قهرمان اروپا شد


همشهری‌آنلاین: 
همه چیز تمام شد: سیلوا زد؛ آلبا به آتش کشید و دو گل دیگر که خاکستر کرد ایتالیا را ...

جدال ایتالیا و اسپانیا در فینال چهاردهمین دوره مسابقات جام ملت‌های اروپا و موسوم به یورو 2012 از ساعت 23:15 یازدهم تیر 91 با قضاوت پدرو پروئنکا از پرتغال در ورزشگاه المپیک کیف در اوکراین آغاز شد.

این دو تیم مدیترانه‌ای سه هفته پس از اینکه در دیدار مرحله گروهی با نتیجه تساوی یک بر یک به کار خود پایان دادند با یکدیگر روبرو شدند.
ترکیب دو تیم:

اسپانیا: کاسیاس، پیکه، سرخیو راموس،‌‌ آربلوا،‌ جوردی آلبا، اینیستا، ژاوی، فابرگاس،‌ ژابی آلونسو، بوسکتس،‌ سیلواسرمربی: ویسنته دل بوسکهایتالیا: بوفون، کیلینی، آباته،‌ بارزاگلی، بونوچی،‌ مارکیسیو، دروسی، مونتولیوو، پیرلو، بالوتلی، کاسانو
سرمربی:
 چزاره پراندلی

دیدار دو تیم آغاز شده است
دقیقه 6: تابلوی نتایج هنوز صفر بر صفر استدقیقه 9: پاس‌کاری در پشت محوطه جریمه ایتالیا باعث شد ژاوی هرناندز،‌ ستاره خط میانی اسپانیا ضربه محکمی به سمت دروازه اسپانیا بزند که توپ به شکل خطرناکی با کمی فاصله از روی دروازه بوفون به بیرون رفت.دقیقه ده: فشار اسپانیا بیشتر است.دقیقه سیزده: اسپانیا (سیلوا) به گل رسید. این گل سیلوا است:

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.netایتالیایی‌ها در صدد جبران گل خورده بر آمده‌انددقیقه 18: کرنر ایتالیایی‌ها ره به جایی نمی‌برددقیقه 22: کیلینی بدشانس است باید فینال را ترک کند. بالزارتی وارد زمین می‌شوددقیقه 24: دفاع اسپانیا علیرغم فشار بی‌امان ایتالیا به اعتماد به نفس می‌رسددقیقه 27: کاسیلاس یک خطر جدی را دفع می‌کنددقیقه 28: بالوتلی الهام‌گر سیاه اردوی لاجوردی‌ها علیرغم فشار ایتالیا هنوز یک آتشفشان خاموش است. او خواهد غرید؟دقیقه 33: ایتالیا احساس ناامیدی می‌کند. شوت‌های سنگین بی‌ثمر است.

گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.orgدقیقه 41:‌ جوردی آلبا پدیده فصل جاری اسپانیا با پاس عمقی ژاوی مدافعین را جا گذاشت و گل دوم تیمش را به ثمر رساند. آلبا همه چیز را به آتش می‌کشددقیقه 43:‌ ضربه محکم مونتولیوو را کاسیاس مشت کرد.دقیقه 45: کماکان دو بر صفر به نفع اسپانیا

یک دقیقه وقت اضافه..... سوت پایان نیمه اول.

باید در نیمه دوم منتظر ده دقیقه توفانی ایتالیا ماند؛ حالا ده دقیقه اول نیمه دوم حیاتی‌ترین دقایق فوتبال تاریخ ایتالیاست.
نیمه دوم:

اسپانیا باید در برابر توفان احتمالی بایستد. ضد حمله‌ها حساب ویژه‌ای دارند.
دقیقه 50: کاسیلاس ناجی دروازه می‌شوددقیقه 56: کاسیلاس زیر فشار ایتالیایی‌ها مقاومت می‌کنددقیقه 58: بالوتلی مثل همیشه نیست؟ نگاه حسرت باردقیقه 65: اتکا ماتادورها به پاس‌های پیچیده ادامه دارد. آ‌ن‌ها همیشه مستطیل سبز را این‌گونه اداره می‌کنند و شاید جشن زودهنگام هواداران آن‌ها بر روی سکوها نشانه‌ای از همین نکته باشد.دقیقه 71: درها کماکان بر روی ایتالیایی‌ها بسته استدقیقه 73: اسپانیا هشیارتر از پیش است: دفاع منطقی و نیم نگاه پیوست به ضد حملات.دقیقه 75: تورس می‌اید و فابرگاس می‌رود تا لاجوردی‌ها کم رنگ‌تر شوند.دقیقه 81: فقط 9 دقیقه تا حسرت ... تا شادی!دقیقه 84: تورس همه رویاهای ایتالیا را خاکستر کرد: گل سومدقیقه 88: دوباره گل: این بار ماتاتمام! اسپانیا 4 - ایتالیا صفر
تاریخ سازان فینال یورو 2012 و رکورد ماتادورها


تیم ملی اسپانیا با 4 گل داوید سیلوا، یوردی آلبا، فرناندو تورس و خوان ماتا ایتالیا را شکست داد و به سومین عنوان قهرمانی در اروپا دست یافت و تنها تیمی در جهان شد که 3 عنوان قهرمانی پیاپی در تورنمنت های معتبر کسب می کند.


"داوید سیلوا" زننده گل اول
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net
"یوردی آلبا" زننده گل دوم
گروه اینترنتی پرشیـن استـار | www.Persian-Star.org
"فرناندو تورس" زننده گل سوم

"خوان ماتا" زننده گل چهارم

تیم ملی فوتبال اسپانیا قهرمان جام ملت های اروپا (یورو 2012)
گزارش تصویری از فینال یورو 2012 با بازی اسپانیا(4) و ایتالیا(0)گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.netگروه اینترنتـی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.netگروه اینترنتی پرشیـن استـار | www.Persian-Star.netگروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net
گروه اینترنتی پرشیـن استـار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net جهـت دانـلود تـمام تصاویـر ایـن ایمیـل، اینـجـا کلیـک کنیـد

فینال چهاردهمین دوره رقابتهای فوتبال جام ملت های اروپا در شرایطی با پیروزی اسپانیا برابر ایتالیا و قهرمانی ماتادورها به پایان رسید که اسپانیایی ها به سومین قهرمانی خود در این رقابتها دست پیدا کردند تا در کنار آلمان پرافتخارترین تیم های قاره سبز باشند.

فینال چهاردهمین دوره رقابتهای فوتبال جام ملت های اروپا از ساعت 23:15 روز یکشنبه در ورزشگاه المپیک شهر کی یف بین تیم های ملی ایتالیا و اسپانیا آغاز شد که در پایان شاگردان دل بوسکه برابر حریف خود به پیروزی 4 بر صفر رسیدند.

در این دیدار که به قضاوت پدر پرونکا از پرتغال برگزار شد، ماتادورها بازی را هجومی آغاز کردند و حملات پرتعدادی را روی دروازه ایتالیا پی ریزی کردند و خیلی زود هم به گل برتری دست پیدا کردند. در دقیقه 14 این دیدار "داوید سیلوا" با ضربه سر دروازه ایتالیا را باز کرد.


در ادامه این ایتالیا بود که چند حمله روی دروازه حریف پی ریزی کرد و چند ضربه کرنر نیز روی دروازه اسپانیا ارسال کرد اما مدافعان اسپانیا اجازه باز شدن دروازه شان را ندادند و در شرایطی که ایتالیا تیم برتر دقایق پایانی نیمه اول بود اما این "جوردی آلبا" بود که در دقیقه 41 گل دوم اسپانیا را روی پاس زیبای ژاوی به ثمر رساند تا نیمه اول 2 بر صفر به سود ماتادورها به پایان برسد.

در نیمه دوم انتظار می رفت شاگردان پراندلی برای جبران دو گل خورده بازی هجومی را در دستور کارشان قرار دهند و دروازه اسپانیا را مورد آماج حملات خود قرار دهند اما ایتالیا در این دیدار نشانی از ایتالیا دیدار برابر آلمان در مرحله نیمه نهایی نداشت.

در شرایطی که دقایق پایانی این دیدار کم رمق دنبال می شد بازهم این اسپانیا بود که در دقیقه 84 توسط تورس به گل سوم دست پیدا کرد و در دقیقه 88 هم خوان ماتا گل چهارم را وارد دروازه مردان سرزمین چکمه کرد تا اسپانیا به یک پیروزی پرگل دست پیدا کند و سومین قهرمانی اش در جام ملت های اروپا را جشن بگیرد.


قبل از این تیم ملی فوتبال آلمان با کسب سه عنوان قهرمانی به تنهایی عنوان پرافتخارترین تیم قاره سبز را در اختیار داشت که با قهرمانی اسپانیا در جام چهاردهم، ژرمن ها از این تنهایی درآمدند. اسپانیا که در سال 2008 عنوان قهرمانی یورو را به خود اختصاص داده بود در جام جهانی 2010 هم قهرمان شد و با قهرمانی در یورو 2012 رکوردماندگاری را از خود برجای گذاشت.


 

 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
 
 

 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
  
 
 
 
 

 
 
  
 
 
 

[ چهارشنبه 14 تیر‌ماه سال 1391 ] [ 20:54 ] [ ابتهاج عبیدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ
موضوعات وب
امکانات وب
تعداد بازدید ها: 3625540